Android sd-ext howto

Nasıl Yapılır Geek

Standart SD Kart Android Uygulamaları yükleme SD Kart Hemen hemen tüm App Taşı

Android uygulamaları varsayılan olarak dahili depolama yüklemek, ama aynı zamanda varsayılan kurmak konum olarak SD kart ayarlayabilirsiniz. Gerekli hiçbir kök erişimi - Bu hile SD karta hemen hemen her uygulamayı hareket etmesine olanak sağlar.

Android sd-ext howto

Bu ince ayar, Android 2.2 veya sonraki sürümünü gerektirir. Varsayılan yükleme konumu değiştirmek için, ADB, veya Android hata ayıklama Köprüsü, Google'ın Android SDK ile birlikte programı kullanmanız gerekir.

USB hata ayıklama etkinleştirme

İlk olarak, size Android cihazınızda USB hata ayıklama etkinleştirmeniz gerekir. Ayarlar ekranını, musluk Uygulamaları açın ve Geliştirme seçin.

etkinleştirmek için USB hata ayıklama onay kutusuna dokunun. Bu bilgisayarınızdan Android cihazınızdaki ayarları değiştirmek için izin, hata ayıklama moduna sağlayacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra hata ayıklama moduna devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Android SDK yüklemek

Indirebilir ve bilgisayarınıza Google'ın Android SDK yüklemeniz gerekir. Zaten Oracle'ın Java JDK bilgisayarınızda yüklü değilse, karşıdan yükleme ve Android SDK kurmadan önce yüklemeniz gerekir.

Eğer JDK ve Android SDK hem yükledikten sonra, Başlat menüsünden SDK Manager'ı başlatın.

ADB yarar varsayılan olarak yüklenmez. Android SDK Platform araçları paketine dahil oluyor - Bu paketi seçin ve indirmek ve yüklemek için Yükle düğmesini tıklayın.

işlemi tamamlandıktan sonra, onun gelen USB kablosu ile bilgisayarınıza Android cihazınızı bağlayın. Windows aygıtı bulun ve otomatik olarak uygun sürücüleri yüklemeniz gerekir. Aksi takdirde, indirebilir ve Android cihazınızın üreticisinden uygun sürücüleri yüklemeniz gerekebilir. bağladıktan sonra cihazı monte etmeyin - sadece takın.

Windows Gezgini penceresi açın ve gidin android-sdk \ platform araçları Klasör. Windows'da, bu klasör bulacaksınız C: \ Program Files (x86) \ Android \ android-sdk \ platform araçları varsayılan olarak. Kontrol C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ platform araçları Eğer Windows'un 32-bit sürümünü kullanıyorsanız.

Android sd-ext howto

presleme ve klasördeki Shift tuşu, sağ tıklayarak tutan ve burada komut penceresi açın seçerek bu klasördeki bir komut istemi penceresi başlatın.

Run adb cihazlar Komut ve Bağlı Android cihazınızı görmelisiniz.

Varsayılan SD kartınıza yükleme konumu ayarlamak için aşağıdaki komutu çalıştırın:

adb shell pm setInstallLocation 2

Daha sonra bu değişikliği geri almak ve varsayılan olarak dahili depolama uygulamaları yüklemek istiyorsanız, bu komutu çalıştırın:

adb shell pm setInstallLocation 0

0 Cihazınızın dahili depolama temsil eder ve varsayılan. 2 bir SD kart veya USB depolama olsun, harici depolama temsil eder.

SD Kart Uygulamaları hareketli

Sistem depolama terk etmeyi reddetti Uygulamalar artık harici depolama taşınmış olabilir. Örneğin, sizin altınızda Slacker Radyo uygulamasının ekran görüntülerini görebilirsiniz. değişiklik yapılmadan önceki, USB Depolama düğmesinin taşı gri renkte edildi. değişiklik yapıldıktan sonra, düğme etkindir ve uygulama hareket ettirilebilir.

, SD karta bir uygulamayı taşımak Ayarları ekranını dokunun Uygulamaları açın ve Uygulamaları Yönet seçeneğini belirleyin. Taşımak ve ayrıntılar ekranında Taşı düğmesine dokunun istediğiniz uygulamayı seçin.

Bazı uygulamalar SD karta monte edilmemelidir ve dahili depolama yüklü kalmalıdır. her zaman çalışan kalır uygulamalar dahili depolama bırakılmalıdır böylece Android cihazı, bilgisayarınızda takılı olduğunda harici depolama kullanılamaz. Eğer Android SD kart bilgisayarınıza monte edilirken kullanmak istediğiniz Widget'lar, rampaları, animasyonlu duvar kağıtları, ve bir şey dahili depolama bırakılmalıdır.

Android sd-ext howto

alanı boşaltarak hakkında daha fazla ipucu için, Android'de alanı boşaltmak için yollar listemize göz atın.

İlgili Mesajlar

  • anyRemote Bilgi anyRemote genel amacı Bluetooth, Wi-Fi ya da sadece TCP / IP bağlantısı üzerinden Linux üzerinde uzaktan kumanda hizmeti sunmaktır. Biz herhangi bir soru için memnun olacak, ...

  • iOS Google Maps çevrimdışı modu nasıl kullanılır, Android telefon "Servis yok," okur an Google Maps aniden düşer. çevrimdışı erişim için haritaları kaydettiğiniz sürece olmasıdır. İle...

  • AlarmManager android.app.AlarmManager Sınıf Genel Bakış Bu sınıf sistemi, alarm hizmetlerine erişim sağlar. Bunlar sizin uygulama gelecekte bir noktada çalıştırılmak üzere planlamak için izin ....

  • Android Android Okuma ebooks için en iyi ereader sadece Tamam olması için kullanılır. Şimdi bu harika. telefonunuzda veya tabletinizde kitap okumak için tatlı uygulamalar bol olmakla birlikte, Kitaplar vardır oyna ...

  • Video: raporların bir çift sonra bir sürpriz fazla olduğunu Android Değil Yeni Instagram Video ile Hands-on bugünün Facebook olay kadar lider günlerde haber kırdı, ama evet, onlar ...