E1 kaç telefon hatları

wiseGEEK: bir T1 Line nedir?

Bir T1 hattı geleneksel telefon hatları daha fazla veri taşıyabilen bakır veya fiber optik telefon hattı belirli bir tip anlamına gelir. T-taşıyıcı hattı. bazen adlandırıldığı gibi, Kuzey Amerika ve Japonya için ATT Bell Labs tarafından geliştirilmiştir.

Twisted bakır telefon hatları analog sinyaller aracılığıyla ses ve veri iletimi, yıllardır standart olmuştur. Bugün standart yavaş yavaş fiber optik hatları, (bohça cam elyaftan çizgileri) yükseltilmiş ediliyor, ancak çoğu T1 hatları hala bükülmüş bakırdan yapılmıştır. T1 hattı daha büyük veri akımı üzerinden esen yeteneğine sahip "boru" oluşturur.

standart telefon hatları çevirmeli modem kullanarak ikinci (30 kbps) başına yaklaşık 30.000 bit hızında veri ve ses aktarımı mümkün olmakla birlikte, bir T1 hattı saniyede 1,544 megabit iletebilir, ya da 24 sayısallaştırılmış ses kanalı iletmek için kullanılabilir. Dolayısıyla daha hızlı bir geleneksel modem 60'dan kez hizmeti veren, örneğin, ya da bir ağ üzerinde veri aktarımı için, ticari bir binada telefon hizmeti için de kullanılabilir. 8'den fazla telefon hatları ile işletmeler yerel telefon şirketi ofis iş yeri döngü adanmış bir T1 hattı alarak tasarruf edebilir. Bu telekom ücretleri azaltmak ve aynı zamanda yüksek hızlı Internet erişimi sağlayabilir. iş yerine sekiz (veya daha fazla) telefon hatları ayrı bir T1 hattı için tahsil edilir. T1 hattı için fiyatlandırma döngü mesafe veya telekom ve iş yeri arasındaki mesafe bağlıdır.

bir T1 hattı maliyeti pahalı olabilir, ancak talep arttıkça fiyatların düşüyor. Internet servis sağlayıcıları (ISP) müşterilerin kendi ağına hizmet sağlamak için T1 hatları kiralayacak. Diğer çoklanmış fiber optik hatlar saniyede 44,736 megabit kadar aktarabilirsiniz T2 ve T3 hatları bulunmaktadır. Bir T3 hattı 28 T1 hatlarına sahip eşittir ve daha yüksek veri ve ses talepleri ile büyük işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Daha gelişmiş T-standartlar da olsa, mevcut yüksek kullanımda değil.

Avrupa Birliği E1 ve E3 olarak adlandırılan taşıyıcı hattının farklı, uyumsuz türünü kullanır. E2 hattı da kullanılabilir, ancak daha az yaygındır.

E1 kaç telefon hatları

Genel olarak konuşursak, bir T1 hattı maliyetli bireysel ya da konut kullanımı için değildir. Bu durumda DSL veya kablo hizmetinde daha iyi bir seçimdir. Küçük işletmeler ve devlet kurumları — Özellikle PBX kullanarak bu — özel bir T1 hattı en yararlanacaktır.

Madde Tartışma

- anon333057

32) Bir T1 ancak ucuz değil, güvenilirdir. 1,544 Mbps bir 12Mbps vs her iki yönde ya da hiç bunu uyumsuz olsa bile, kablo alabilirsiniz 112Mbps. Ben internetten bir dosya indirmek Normalde ben dört saniye içinde bir 8Mbps kablosu üzerinde bir 4 MB mp3 alabilirsiniz. Ben tüm veri akışı kullanabilirsiniz varsayarak, bir T1 24 saniye alacaktı. Bir 768kbps standardı T1s bir sürü bir 4MB indirmek için 576 saniye olacağını içine bölümlenmiş olan çevirmeli. Bir MP3 10 dakika bekledikten? Asla!

A T1 iş için düşük bant genişliği kritik veriler için harika ama web veya video ya da başka bir şey sörf için, gerçekten bir seçenek değil.

- anon272864

- bill2810mt

28) 'T1 eskimiş.' En DSL servis öncesinde mahalle döngüler vurma birlikte T1s veya T3S üzerinde çalışır beri, ilginç. Neyse, T1 doğrudan ethernet çözümler sunan alanlarda daha az cazip hale gelmektedir. Ancak, ethernet fazla T1 daha sınırlı mesafeye ve böylece yaygın olarak mevcut değildir. (DSL aynı zamanda daha bir T1 daha mesafe ile sınırlıdır - ama benim argüman o DSL / kablolu değil aynı uygulama için ve ent düzey kuruluşa med, daha belki daha başarısızlık senaryosu için dikkate alınması asla içindir). T1 ve DSL veya kablo gerçekten rekabet etmez. Bir ev kullanıcısı tipik bir ev kullanıcısı için yeterli değeri yok çok ucuz onlar kazanılmış olsa bile, bir T1 hattı için çok kullanmak olmazdı, ama onlar kadar işletmeler, özellikle orta ölçekli şirketlerin ve yapmak.

E1 kaç telefon hatları

Bir şirket Birden fazla ses hatları vardır (beşten fazla) ve VOIP için hamle yaptı değil Birincisi, eğer, o zaman bir T1 çok daha uygun fiyatlı SBLs daha ve bir PBX bağlamak için çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca dinamik T1 veya PRI ile, ses ve veri hem de kullanılabilecek bir çizgi var, bu nedenle 1,5 mbs / veri 1.5 MBS ve organizasyonda birisi bir telefon görüşmesi yaparsa, sen kullanımı için bunun küçük bir bölümünü kaybetmek ses trafiği. (Ya bizim organizasyon bir ethernet bağlantısı vardır benim durumumda olduğu gibi, biz ethernet aşağı giderse de yerine çalışma için güvenlik duvarı bağlandığında bizim PBX için dinamik T1 var.) Not: Biz üzerinde ses 10 satıra kadar var PBX sistemi ve T1 veri başarısızlık neredeyse ücretsiz şekilde T1 sahip biz VOIP geçmek ve bu donanım maliyeti bir yeri vardır olmadıkça gitmek için en ucuz yoldur. DSL ücretsiz midir?

Ayrıca, veri kullanımı da kesinlikle bakarak, hız birçok kullanıcı destekleyen ağlar için de aynı derecede önemlidir tek ölçüm ya da göz, / yukarı değil aşağı bile ping tepki hızı ve seğirme, paket kaybı, süresi, hız tutarlılık ve bir Ben bir 'yapışkanlık' bakın ne. telekom şirketleri federal telefonu veya dsl tamir önce T1 hizmetini onarmak için görevlendirilmiş ve onların zamanı, tepki süresi ve teminatlar bir T1 hizmet çok daha iyi (DSL ile karşılaştırıldığında, ve kablo hizmeti daha da kötü olduğunu) vardır. organizasyonlarda, genellikle birden fazla kullanıcı (bazıları için yüzlerce) WAN bağlantıları paylaşmaya, ilk bağlantı (bir ping testi görmek tepki hızı) genel hat hızından bağımsızdır ve bir daha DSL ve kablo hatları üzerinde yavaş T1.

Jitter ilk tepkisi hızı da yavaşlama tutarlılık gibi 'konuşmaya' bütün bunlar vb yerlerde, yönlendiriciler, anahtarlar, NIC arasındaki iletişimde neden olan değişir ne kadar olduğunu. DSL hattı üzerinde yüzde 2-3 gibi yüksek olabilir başarısızlık oranı (bazen titreşim yapmak) ve kablo üzerinde daha yüksek bir sorun da - bir paket bütün paket içerlemek zorundadır başarısız olduğunda.

T1 her paket üzerinde yüzde 1'den daha az arıza bilgisi. Ve sonra 'yapışkanlık.' Orada Bu benim bir DSL veya kablo hattı tahsis ve ihtiyacı daha fazla bant genişliği üzerinde tutmak eğilimi nasıl tarif etmek için kullandıkları terimdir - Kullanıcı X o notu olabilir bir dosya indirmek için başlarsa yani indirmek için DSL bant genişliği her 5 mbs bile dosya bile aşağı kadar hızlı gelmiyor olsa da, bu arada kullanıcı Y internetten bir şey ister ve pratik aşağı ya da onun için tarama gibi o DSL bağlantı gibi görünüyor.

Kullanıcı X onun dosyayı alır sonra da, DSL / kablo hattı başka bir yerde tahsis edilecek izin vermeden önce bir iki saniye için o bant genişliğini tutabilir. T1 hatta orta-stream veri akışı kanalize ve çoklu oturumlar arasında paylaşarak çok daha iyi. Şimdi (ya da hatta iki ya da üç kişi) bağlantısı kullanarak sadece onlar eğer çok gibi gelebilir, ama bir kuruluşta olmayabilir 10, 20, 50, 100, vb kullanıcıları, bunları çok daha fazla görünmeye başlar özellikle yerine bir video indirmek için çalışıyor bir kullanıcı sahip, kullanıcıların bir sürü var internet, tipik iş kullanımında bağlantı hızından daha etkisi sadece vs. bağlantıları izleyerek ya da barındırılan veritabanı üzerinde çalışan ya da e-posta göndererek Bu da her iki yönde çalışır. Bir web sitesinin ya da e-posta sunucu barındırma, ya da uzak kullanıcılar sık ​​sık bir çok 'hızlı' DSL hattı gerçekleştirecek bir T1 tutarlı yükleme yayılmasını ve channelization sahip vb ağınıza erişen var ise. (Onun ilk baskı hızı karşısında Fotokopi makinesinin baskı hızına benzer senin fotokopi dakikada 100 kopya çalıştırabilirsiniz Eğer bir kez gidiyor alır ama ilk baskı için 15 saniye sürer -. Ama hiçbir şey çalışan kişi / kuruluş için büyük olabileceğini büyük işler, ancak kullanıcıların yeri vardır organizasyonu için sadece gün tüm aracılığıyla bir ya da iki kopya gerek - o fotokopi berbat). Sadece benim 0,02 $, ama aslında onun için uygulanan oluyor uygulamayı bilmedikçe T1 vurmak yok. Aksi takdirde biraz cahil gelebilir.

İlgili Mesajlar

  • Bu gelişmiş teknolojik dünyada Whatsapp BlackBerry, tüm insanların hayatında olağanüstü bir rol oynayan yeni mobil uygulamalar bol. dünyada hiç kimse sadece ile yürüyebilir ...

  • Bluetooth Teknolojisi Temelleri İşte Bluetooth teknolojisi hakkında bilmeniz gereken en iyi şeyleri 101. Bluetooth hoş geldiniz. Bluetooth bağlayan küresel bir kablosuz iletişim standardıdır ...

  • Cep telefonu bu sayfadaki bilgileri Fransız dictinary kullanarak ağırlıklı olarak "eski" tarzı cep telefonları için tasarlanmıştır. Eğer bir iPhone veya modern Akıllı telefonunuz varsa. Eğer daha fazla olabilir ...

  • uSwitch Mobil Ödülleri 2012 2012 en uSwitch Mobil Ödülleri 14 Kasım'da Londra'nın Covent Garden Circus düzenlenen ve en iyi kutluyor unutulmaz bir akşam kanıtladı ...

  • Ben seksting sırasında söyleyebiliriz bazı flört şeyler nedir seksting sırasında ne demek? ChaCha Cevap: sormak ya da giyiyorsun veya wha ne hakkında detayları verebilir. 10 kirli Cinsel içerikli mesajlaşma aranıyor ...