Kaç iphone apps dışarı orada

Bir milyar iPhone uygulamaları indirildi. Ama kaç buna değer?

iPhone uygulamaları için pazar daha kalabalık genç büyür ve yenilikçi yazılım geliştiriciler yapmak için mücadele olarak uygulamaları dikkat çekiyor.

San Francisco

Apple, milyarda iPhone uygulama indirmek üzeredir. Bu iPhone kullanıcılarının bir sürü heyecanla sanal balıkçılık çubuklar, bubble wrap yaprak ve ilgi çekmeye yönelik düdük içine kendi pahalı akıllı dönüyor demektir.

Kaç iphone apps dışarı orada

Böyle Flick Fishing, BubbleWrap sadece dokuz ayda milyar işareti eşiğine (evet, telefonunuzdaki parmaklarınızla aslında pop kabarcıklar olabilir), ve gaz oyunları yardımcı olan itme Apple'ın App Store'u gibi uygulamalar.

tüketicilerin bilgisayar ile nasıl etkileşime değişen ve acemiler elinde yazılım geliştirme araçlarını koyarak - - Birçok iPhone kullanıcıları çocukça, hatta zevksiz indirmek için apt iken, iPhone ve Apple'ın App Store gerçekten bir teknoloji devrimi yol açtı ki, yeni bir ekonomi spurring edilir plastik ve cam 4.7-ons parçası etrafında inşa.

Onlar da beklenenden daha Apple'ın kar tutmak yardımcı oluyoruz. geçen yılın aynı dönemine satış bir 123 yüzde yumru - şirket kârları büyük nedeni 3790000 iPhone'lar satışı 1210000000 $ olan ikinci çeyrekte yüzde 15 arttı Çarşamba günü bildirdi.

Aniden, deneyimli yazılım mühendisleri hayatlarında bir bilgisayar programı kodlanmış asla insanlara en büyük şirket dan ufak firmaya herkes, bir telefon sabitlenmiş durumdadır. Onlar, bir ürünü şahin tanıtmak kendileri, ya da sadece soğuk bir tasarım isteyebilirsiniz. onların amaçları çok farklı olabileceği gibi, aynı amaç için çalışıyoruz: kendi uygulaması iPhone için artık kullanılabilir 25.000-artı uygulamalar arasında öne adrestir.

"Geçtiğimiz yıl, geliştiriciler bir sürü olmuş uygulamalar bir sürü ve açıkçası, önemsiz bir sürü" Dom Sagolla diyor. iPhoneDevCamp, ilk iPhone 2007 yılında piyasaya kısa bir süre sonra başlayan iPhone geliştiricileri bir toplama başlatmak yardımcı olan bir yazılım geliştiricisi.

Kaç iphone apps dışarı orada

Bu iPhone için üçüncü taraf yazılım barındıran App Store, açılışından önce uzun ve Apple telefonları için uygulamalar oluşturmak için programcılar yazılım geliştirme kitleri sunan önce. Apple Temmuz 2008'de iTunes üzerinden mağazasını açtı beri, mağaza üzerine uygulamalar almak için deli acele oldu.

"Sayılar tür fikrimi darbe," San Francisco Ağustos ayında üçüncü iPhoneDevCamp planlıyor Sayın Sagolla diyor.

En popüler iPhone uygulamaları 10,000 kez bir gün bir oranda bazen indirildi. Ve download başına 99 sent ortalama hızında Apple ciddi para oluşturuyor. Bu App kazanır ne yüzde 30 kesim alır ve geri kalan geliştirici gider.

Bir yüksek teknoloji altına hücum

Bazı geliştiriciler zengin vurdu. En iyi bilinen bunların muhtemelen Ethan Nicholas olduğunu. kim onun boş zamanlarında iShoot denilen oyunu geliştirdi ve $ 800.000 dolardan fazla oldu.

Ama onun bir nadir bir durumdur. iPhone işletim sisteminin yeni versiyonu bu yaz geliştiricilerine ile çalışmak, ve muhtemelen daha heyecan teşvik için daha fazla özellik verecek olsa da, birçok iPhone programcı uygulama geliştirme düşünüyor herkes kolay para dikkatli olun.

"Sen Vegas iyi şans olacak," Howard Cohen. çalışmalarında bir uygulama out ve başka sahip bağımsız bir yazılım mühendisi ve danışman. "IPhone için kendi uygulamalarını satarken, geri maliyetlerini Çoğu kişi çok para kazanmak değil, hatta [olsun]."

çok bir Web tarayıcısında ana sayfa gibi - adından da anlaşılacağı gibi Sayın Cohen'in ilk uygulaması 99 sent için kullanıcıların telefonda özelleştirilmiş ana sayfa oluşturmanıza olanak sağlar, iHomePage denilen ve oldu. henüz Apple'a sunmamıştır Bir sonraki uygulama, kullanıcıların üç boyutlu bir slayt gösterisi oluşturmak için bir küre görüntüleri döndürmek sağlar Fotosfer (o 4,99 $ için gidersiniz) denilen çok daha karmaşık fotoğrafçılık programıdır.

App Store üzerinden patlak geliştiriciler için zorluk değil sadece diğer uygulama geliştiricileri artan rekabet, ancak büyük şirketler de uygulamaları üretmek için istekli çünkü - ücretsiz sık ve.

"[T] o App Store büyük şirketler için ve çok çekici olan bir geliştirici olarak mükemmel bir fırsattır" açıklamasını yapıyor. Pek çok yazılım mühendisleri iPhone geliştiricileri kendilerini konumlandırma nedeni de budur.

Bazı başarı için

iPhoneDevCamp organize etmenin yanı sıra, Sagolla ille uygulamaları üretmek ve iTunes üzerine onları almak için araçlara vizyonu var ama olabilir başkalarına yardım etmek DollarApp başladı. O, akıllı uygulamaların hızla inşa edilebilir ve son kullanıcı için yararlı olacaktır arar.

O da, bazı başarı elde etti. için mümkün olduğunca büyük sözler görüntüleyen Matematik Kartları, temel matematik becerilerini geliştirmek için tasarlanmış bir programdır ve Büyük Kelimeler, "dikkat kapma," App Store hem de personel sık vardı.

onun iki programlarından kazanılan siteleri veya gelir sayısı hakkında konuşmak istemese de, o "o ikisi de birkaç kez üzerinde kendileri için ödemiş." diyor

Birçok iPhone geliştiricileri gibi, Sagolla neredeyse çocuksu bir heyecanla telefonun potansiyeli bahsediyor. Cihaz diyor, daha uygun fiyatlı ve sofistike hale geldikçe, bu norm hesaplama mobil hale getirebilir. "Gerçekten bu bir sınırı var sanmıyorum."

heyecan Mo DeJong tarafından paylaşılır. kim ilk uygulaması bırakmadan üzeredir. Bu gitaristler için ders animasyonlu bir dizi var.

"Bu biraz oyuncak soundmaker değil. ton ve bu ton vardır, "diye bir MacBook ile otururken, diyor. San Francisco kafede bir iPhone ve kahve fincanı görünüşte bir sonraki iPhone yaratılış üzerinde çalışan teknik okul geliştiriciler için inşa.

ölçekler hareketli fon müziği birleştirerek - - o uygulama nasıl çalışacağını gösterdiği gibi böyle küçük bir platformu için programlama kolay bir şey ama olduğunu açıklar. O uygulama üzerinde çalışıyorum altı ay arasında 20.000 $ 30.000 $ harcadı, ve hala rafine edilir.

Sonunda, uygulama $ 2 satacak.

satmak mı? "Kim bilir?" Bay DeJong diyor. "Bu bir bok ateş tür."

İlgili Mesajlar

  • Beş İyi iPhone Kılıfları Eğer bir iPhone varsa, seçim için vakaların binlerce değilse, yüzlerce vardır. Bazı ince ve ağırlığı veya fazlalık olmadan telefonunuzu korumak, diğerleri eklemek ...

  • Nasıl: iPhone uygulamaları My Wife iPhone geçen hafta başka bir sorunu yaşadı bunları açtıktan sonra hemen kapatın Fix - o kendimden çok daha fazla sorunları yaşamaya görünüyor ve ben yapamam ...

  • (Milyon) 2015 2012 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri'nde iPhone kullanıcıları ABD 2012-2015 sayısı Apple iPhone akıllı telefon kullanıcılarının * Bu istatistik iPhone akıllı telefon kullanıcı sayısını gösterir ...

  • Sen edeceğiz şeyler yüklü yazılım listesindeki girişi seçerek bilgisayarınıza iTunes başlatın ihtiyacınız. USB kablosunu kullanarak bilgisayara iPhone bağlamak. ITunes otomatik olacak ...

  • Ne iPhone Bu bir no-brainer Telefonunuzu yeniden başlatın 1. dondurur zaman Yapılacak, ama işe yarayabilir. Sleep / Wake düğmesine basılı tutarak telefonunuzu kapatın (sol üst). Hiçbir şey olmuyorsa, deneyin ...