Kaç mp iphone 5 kamera

hikaye golleri

    Yeni iPhone 5S kamera daha büyük bir ışık sensörü ve ayrıca Bu özelliklere sahip ilk telefon değil yavaş hareket video çekiyor hareketli çekimler için bir Burst Modu özelliği olan bir çok geliştirilmiş kamera ve diğerleri daha iyi olabilir

Çok yakında, slow-motion videoları hasta olacaktır. Onlar Facebook, Instagram ve Vine beslemeleri dolduracaktır. amatör klipler evcil hayvan atlama ve oyun, nesneleri düşen ve kırılma ve insanlar şanlı, yüksek kaliteli yavaş hareket hakkında dans gösterecektir.

IPhone'u suçlayabilir.

Slow-motion video yeni iPhone 5S en bağımlılık özelliği (parmak izi taramaları gerçekten "eğlenceli" kullanışlı ama değil çıkıyor) 'dir. kamera saniyede 120 kare (normal video 30 kare saniyede tipik) ateş ve daha sonra genellikle sağ tarafından hızlandırdı olurdu ayrıntılarını göstermek için videonun tamamını veya bir kısmını yavaşlatabilir.

Bu teknik Discovery Channel kendisine adanmış bir dizi vardı o kadar iyidir. "Zaman tüneli" son derece yüksek hızlı kameralar istihdam ve daha sonra fizik prensiplerini incelemek için yol aşağı görüntüleri yavaşladı. Görünüşe göre, o da düğün için şirin.

Kamera genel hızı ile sağ orada, her zaman insanlar yeni bir iPhone yükseltmek için tercih birincil nedenlerinden biridir. Telefonun her nesil Apple gibi, video çekmek için bir flaş kullanmak veya panoramik görüntüler ek yeteneği gibi, kameranın donanım ve yazılım artan yükseltmeleri yapmıştır.

İşte iPhone 5S kamera temel özellikleri daha yakından bakalım:

Apple pazarlama şefi Phil Schiller iPhone 5S kamerada büyük diyafram ve geliştirilmiş ışık sensörü anlatılır.

Düşük ışık performansı

iPhone 5S için, Apple% 15 Kamera resimlerini çekmek için kullandığı sensör alanı miktarını genişleterek genel görüntü kalitesi artar. Apple 8 megapiksel kamera tuttu ama daha iyi düşük ışık performansı elde mevcut piksel büyük yaptı.

Düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekim tüm akıllı telefonlar küçük bir iyileşme kullanabileceğiniz bir alandır. Gece fotoğraflar nedeniyle düşük obtüratör hızlarında, küçük sensörler ve çaput yanıp genellikle tanecikler veya bulanık bulunmaktadır.

5S belirgin daha büyük piksel ve titrek eller için düzeltir otomatik görüntü sabitleyici, ekleyerek düşük ışık performansı geliştirdi. Ayrıca True-Tone Flaş adında yeni bir iki ışık sistemi ile iPhone 5'in eski tek flaş değiştirir.

Bunun yerine ışık tek bir sel ile bir sahneyi dışarı yıkama, yeni sistem renk sıcaklığı ne olması gerektiğine karar vermek için bir ön flaş alır ve daha sonra serin ve sıcak ışık için uygun ayarları seçer. Orada 1.000 potansiyel aydınlatma kombinasyonları ve hala profesyonel bir flaş bir feryat var iken, büyük bir gelişme var.

her kamera biraz daha iyi olduğu gibi, her iPhone biraz daha hızlıdır. Bu yuvarlak, içeride güçlü bir A7 çip var. kamera Burst Modu adı verilen yeni bir özellik üzerinden geçiş, özellikle hızlı bir sonucu olarak hissediyor. 999 toplam görüntüleri saniyede 10 kare, - basılması ve deklanşör düğmesini basılı şimdi çekim hızlı bir dizi alır.

Eğer hızlı hareket eden konu bir fotoğraf çekmeyi veya bir kısacık anı kaçırmayın emin olmak istiyorsanız ediyorsanız, Burst Modu tüm üsleri kapsar. Hatta böyle netlik, gülümsüyor gibi bir kişinin gözleri açık olup olmadığını şeyler bakarak demet iyi çekim almak yardımcı olur.

Bu yeni özellik ile uyum dönemi biraz var. Eski iPhone'larda, size bir görüntü yakalamak için hazır olana kadar sonra, deklanşör düğmesini basılı tutun onu yakalamak için parmağınızı kaldırın olacaktır. Şimdi yanlışlıkla günbatımı 45 fotoğraf ile sona erebilir.

Kaç mp iphone 5 kamera

Diğer özellikler

Yeni kamera da la Instagram à filtreleri kareler halinde görüntüleri bitkiler ve ekler bir özellik de dahil olmak üzere daha küçük iyileştirmeler bir avuç içerir. son bir dokunuş olarak, panorama özelliği - iPhone 5 beri mevcut - Bir sahne boyunca kaydırmak şimdi kurnazca pozlama değiştirebilirsiniz.

Nokia Lumia 1020 gerçekten kameraya bir kuyruklu 41 megapiksel paketleri.

Yavaş hareket hala en eğlenceli yeni özellik, ancak paylaşım geldiğinde aynı zamanda en sinir bozucu. Büyük dosyalar, böylece Instagram ya da başka platformlara doğrudan klipleri yüklemek için atlamak gerekir birkaç engel vardır. Örneğin, ilk Facebook, YouTube, Vimeo ve Mail içerir telefonun payı ekran seçenekleri biri aracılığıyla imajını çalıştırmanız gerekir.

telefon kamera savaş

iPhone 5S bu özellikleri almak için ilk akıllı telefon değil. Aslında, Samsung'un Galaxy S4 yavaş hareket, eylem çekim ve diğer birçok kamera için ekstra bir mod değil video klipleri hızlandırmak ve animasyonlu GIF yapmak için yeteneği dahil olmak üzere, iPhone dahil bulunmaktadır. iPhone 5S sahipleri, ancak üçüncü parti uygulamalar ile bu eksik özelliklerden bazıları ekleyebilirsiniz.

iPhone 5S bile en güçlü kamera donanımı yok. Bu onur bir mesafeden çekilen görüntüler üzerinde yakınlaştırma için büyük bir çok sinirli, güçlü 41 megapiksel kamera paketleri Nokia Lumia 1020, gider.

Ne Apple var coveted donanım üzerinde popüler bir işletim sisteminde bir nokta-ve-ateş için harika bir alternatif olduğunu.

Bu noktada, hemen hemen bir akıllı ciddi nokta-ve-çek fotoğraf makineleri için pazar yaralı var olduğu göz önüne alındığında bu. 2013 yılının ilk yarısında, nokta-ve-çek satış sevkiyatı Kamera ve Görüntüleme Ürünleri Birliği göre, aşağı% 42 geçen yılın aynı dönemine geliyordu. O takla akıllı telefon üreticileri en yeni kamera özellikleri için birbirleriyle yarışırlar olarak kamera satışları azalan yıllarca takip eder.

onlar uzayda ve teknoloji ile sınırlı oluyor bir özelliği geliştirmek için mücadele gibi ortalama tüketici için gerçek kamera savaş akıllı telefon üreticileri arasında olmaya devam edecektir.

Ve Apple küçük kamera iyileştirmeler yapmaya devam edecektir. Belki iPhone 6 FrontBack seçeneği yer alacak. Ama şimdi, yavaş hareket özelliği iPhone yükseltmeleri bu turda kazandı.

İlgili Mesajlar

  • Bölüm atla: iPhone 5 Kamera iPhone 4S üzerinde bulduğu estetik farklı görünmeyebilir. ve gerçekte çok benzer. Ama sonra tekrar, sen genelinde övgü kazanan yaparken ...

  • iPhone 6 Buster Hein • 09:43 am 11 Ağustos 2014 Haberler En hikayeleri Zaten iki yeni iPhone kısmı Çin'den bu çıkan dışarı sızar gördüğüm tarafından dört LED ile yuvarlak True Tone flaş alabilir ...

  • mesajlar gönderin (SMS / MMS): Ana ekrandan, Mesajlar dokunun: Apple iPhone 6 Plus, aşağıdaki adımları izleyin yazmak ve gruba ileti göndermek için bir grup mesaj gönderin. Yeni Mesaj simgesine dokunun ...

  • iPhone 5 için yilindan Haberler Artık böyle kendi yilindan iPhone'unuzu tutan bir resim çekmek için Alex Heath • 01:10 pm tarafından Kasım ayında Mevcut Kamera Hole, 19 Ekim 2012 Olacaktır. Biz ...

  • Apple Tanıttı iPhone 5c-En Renkli iPhone Ancak All-Yeni Tasarım, Beş Muhteşem Renkler CUPERTINO, California 10 Eylül inanılmaz Özellikler Paketli 2013 Apple bugün tanıttı ...