nasıl çalıştığını Alexander graham bell telefon

Giriş

Bell, bir elektrik akımı vasıtasıyla insan sesini iletmek için pratik bir cihaz tasarlamak için ilk ve patent onun yapılmış olan onun ölümsüzlük borçludur. Ama Bell her zaman "sağır öğretmen" sadece bir olarak kendini tarif ve bu alanda yaptığı katkıları birinci dereceden idi.

nasıl çalıştığını Alexander graham bell telefon
Biliyor musun?

O onun icadı ile alacak olmasına rağmen, Alexander Graham Bell, onun bilimsel çalışmaları onu dikkatini korkarak yaptığı çalışmada bir telefon var reddetti.

Edinburgh, İskoçya doğumlu Bell, orada eğitim ve Londra Üniversitesi'nde yapıldı. O da dedesi Alexander Bell, tanınmış bir konuşma öğretmeni gözetiminde çalıştı. O destekli, babası, aynı zamanda bir konuşma öğretmen diksiyon öğretti ve sesbilimci kaydetti ve babasının yöntemler kullanılarak, İngiltere'de sağır bir okulda öğretmenlik yaptı. 1870 yılında, Bell Canada ailesi ile birlikte göç etti.

İki yıl sonra Boston, Massachusetts sağırlar için bir okul kurdu. ve ertesi yıl Boston Üniversitesi'nde konuşma ve vokal fizyoloji profesörü oldu. öğretirken sağır grafiksel ses dalgalarını kayıt aracı da dahil olmak üzere, konuşmayı öğrenmek yardımcı olmak için aynı anda tek bir tel üzerinden ve ayrıca çeşitli cihazlar ile birkaç telgraf mesajları iletme aracı denedi.

1874 yılında telefon temel fikir zihninde kurdu. o daha sonra açıkladığı gibi, "Ben bir elektrik akımı yapabilseydim. Ben telegrafik konuşma iletimi mümkün olmalıdır, hava ses üretimi sırasında yoğunluğu değişir tam olarak şiddeti değişebilir" İki yıl sonra patent başvurusunda, hangi 10 Mart ilk tutarlı tam cümle ünlü "Mr. on 7 Mart 1876 tarihinde verildi Watson, buraya gel; Sana "adlı laboratuvarda iletilen muydu istiyorum.

Daha sonraki yıllarda Bell yaralarda ve demir akciğer gelişimine yol açan bir vakum-ceket solunum ile metal tespit etmek için bir araç ile denedi. O ticari pratiklik Thomas A. Edison'un fonograf getirmek yardımcı ve erken 1890'lar olarak hidrofil teknelerle ve uçaklar ile denedi.

telefon türetilen zenginliği ile Bell diğer bilim adamlarının kariyerlerini yardımcı başardı. O da kurulmuş ve dergi Bilim, bugün önde Amerikan bilim dergisi, National Geographic Derneği finansman sağladı.

sürekli bilimsel deneyler yapan ederken, Bell dudak okuma ve diğer tekniklerin yardımıyla onların topluma uyum teşvik sağır adına yorulmadan crusaded. 1890 yılında Sağırlar için Alexander Graham Bell Derneği'ni kurdular.

O Cape Breton Adası üzerinde yaptığı yaz ev, Nova Scotia de 1922 yılında öldü. Kuzey Amerika boyunca insanlar telefonlar bir haraç olarak sessiz kalacağını, böylece onun defin sırasında telefon görüşmesi yapmaktan kaçınmaları istendi.

Robert V. Bruce Bell Alexander Graham Bell ve Yalnızlık Fethi (1973).

John Steele Gordon

Amerikan Tarihine Okuyucu Companion. Eric Foner ve John A. Garraty, Editors. Houghton Mifflin Harcourt Publishing Company Copyright © 1991. Her hakkı saklıdır.

Gerçek Kontrol Biz doğruluk ve adalet için çalışıyoruz. Eğer doğru görünmüyor bir şey görürseniz Ama bize ulaşın.

İlgili Mesajlar

  • Нравится эта вещь? ayarlanabilir bir halka boyutu Gümüş Teddy Bear kaşık yüzük! oyuncak ayı deseni ile benzersiz gümüş kaşık halka üzerine tünemiş üstünde bir oyuncak ayı gösteriyor ...

  • BMW Bluetooth uyumlu telefonlar; Ne çalışıyor? rduncan dedi: 2004/11/13 01:22 BMW Bluetooth uyumlu telefonlar; Ne çalışıyor? Uyumlu Ahize bulun - Tüm Bluetooth telefonları çalışacak ...

  • ABD Bankası'nda Bilgi Navigasyon Kimlik Hırsızlığı, kişisel bilgilerinizi korumak için büyük özen gösteriyoruz. Sıkı politikalar ve prosedürler hesap bilgileri sağlamak için yerdesiniz ...

  • Bu kısa Nazik Alarm Falls Bu Reklam üstünlük Android için en iyi Çalar Saat App harika ama hiçbir mükemmel yoluyla bu. İlk olarak, arayüzü düz bir şey gibi görünüyor ...

  • şarj cihazına takılı olduğunda iPhone yalnızca çalışma. bunun nesi var? Benim iPhone 4 tuhaf davranıyor. Ben bile (az 1 ayak) düşürmeyin veya olsaydı Ive yaklaşık bir yıl ve bir buçuk ve son zamanlarda için vardı ...