Nasıl benim paramparça iphone 4 ekran düzeltebilirim

iPhone Ekran Broken? İşte Onarım seçenekleri nelerdir

Hafif bir yolculuk, ince hava bir kavrama ve mide bulandırıcı "pop". cam kırıkları dizlerinizin düşmesi olarak yere düşer ve ne yapabilirsiniz kurtarmak. yıldırım tek bir cıvata gökyüzü ve Maskeler gözyaşlarını ve paramparça gurur düşmeye başlar yağmur aydınlatır. Sen salak, ekran kırıldı.

Nasıl benim paramparça iphone 4 ekran düzeltebilirim

Bu diğerleri günlük bazda yapmak basit bir kaza, ve biri. Aynı zamanda potansiyel sadece ekran kırık ettiyseniz bir iPhone 5'in sahibiyseniz, özellikle oldukça pahalı kaza, ya da o zaman ne seçenekler bilmek öder gelecekte bunu ne var size açın.

İşte hepsi, çıplak serilir.

1. Seçenek: AppleCare

Yaşasın! Sen AppleCare satın aldı! geri 100 $ civarında koyacaktır prim satış sonrası destek paketi garanti 2 ekstra yıl geliyor, çünkü o, mümkün olan en iyi sonucu var artı kaza sonucu hasar için kapsama. Birçok kullanıcı telefon ilk teftiş edilmeden bu görüşün Apple'ın açısından mantıklı, satın alınan ve aktive edilemez bildiriliyor.

ayrıcalık için ödemek zorunda olacak gibi, hepsi olmasa da kelebekler ve papatyalar var. Apple ekran değiştirme dahil olmak üzere kaza sonucu hasar için 49 $ prim şarj eder. Ayrıca cihazın ömrü başına iki kez bu hizmeti kısıtlamak, böylece iki kez ekranını kırabilir eğer daha iyi başka bir şey kırma gitmez umut ediyorum.

Apple aslında tamir ekran olsun veya olmasın sen hileler kendi cam kutunun içine adım kadar cevap mümkün olmayacaktır başka bir sorudur. CNET ile ilgili bir makale, birçok tersi yaşamış ise, Apple ve mağaza içi iPhone 5'in ekranı yerini alacak düşündürmektedir - Apple yenilenmiş (ama yine de mükemmel işlev) modelleri için dışarı telefonlarını takas.

Ben yerel Apple mağazası aradı ve hiçbir ekran değiştirmeleri iPhone 5 üzerinde yapılan ve birimler yerine takas olduğunu söylendi. faaliyet Bu tür özellikle yepyeni bir ekran ve şasi kullanılan iPhone 5 için, ürün döngüsünün başında çok yaygındır. Biz hemen sonraki döngünün içine konum ve Apple Yine de, burada Avustralya telefonları takas edilir.

Maliyet: AppleCare 99 $, her değiştirme 49 $

2. Seçenek: Get Apple It "Tamir" için

Yani AppleCare satın vermedi ve böylece herhangi bir kaza sonucu hasar kapağı yok ettik. Son zamanlarda cihazı satın aldığınız ve hala ederken garanti süresi sol varsa, Apple, muhtemelen iş için en iyi insanlardır. Onlar da, muhtemelen de bu iş için en pahalı insanlar.

Ben Melbourne burada yerel bir Apple mağazası için bir çağrı yaptı ve AppleCare kapsamında değildi bir iPhone 5 ekranı değiştirmek için maliyetin ne olacağını sordu. Ben bu yerine 280 $ (yani ABD var $ 276) AU "Her yerde kadar" mal olacağını söylendi sadece ekran. Bu telefonun geri kalanı mükemmel işlev olduğunu varsayarak, ama aynı zamanda hiçbir ekran aslında model üzerinde değiştirilir gemide alıyor - yerine Apple yenilenmiş modelle sağlayacaktır.

Bu ben Amerika'da Apple değiştirme gidiş oranı olarak her yerden 220 $ 300 $ tırnak, onların iPhone 5s kırılmış şanssız kullanıcılar için çevrimiçi gördük, birçok tırnak-line. değiştirilmesi için 180 $ (US $ 177) AU ve iPhone 4S AU $ civarında 230 (US $ 227) çalıştırmak olacaktır kadar Apple Avustralya'ya göre, iPhone 4 sahipleri daha az ödeyecek. Bu ucuz olabilir ama bir iPhone 4 veya 4S varsa cihazınızın bile daha fazla garanti kapsamında olmayabilir.

Bu durumda bir sonraki, daha ucuz bir seçenek düşünebilirsiniz.

Maliyet: Bir iPhone 4S için bir iPhone 5, 230 $ 300 $ ve bir iPhone 4 (tahmini) için 180 $ kadar.

3. Seçenek: Do It için başkasına ödeme

Eski bir iPhone 4, 4S sahibi veya aksi takdirde iPhone 5 garantiyi geçersiz ettiyseniz (bunu yazma anda garanti sürer daha uzun dışarı değil) sonra diğer hızlı ve kolay bir düzeltme bir üçüncü taraf içerir tamir servisi.

Üçüncü taraf yedek parça vardır Bir şey dikkat çekmek için. Kız arkadaşım geçen yılın Kasım ayında onu 4S ekran kırdı zaman kullanılan onarım teknisyeni bana resmi parçaları veya üçüncü taraf parçaları sundu. Üçüncü taraf değiştirmeleri neredeyse yarı fiyatına iken ben yanıt olarak bir fark yoktu söylendi. aslında lüks bir öğedir ne yüz dolarlık bir çift geçirdim, bunun üzerine aşağı parçaları koyarak gitmek istemiyorum - bu yüzden her zaman resmi bir Apple değiştirmeleri için tercih tavsiye ederim.

Ne yazık ki iPhone 5 parça hala kıt ve pahalı olması nedeniyle, bu hizmetler resmi bir Apple takasıyla ilgili bir tasarruf çok daha sunabilecek olması olası değildir. Aslında ben biraz alıntı gördüm Daha Apple kendilerini istediğiniz gibi görünüyor daha ne olduğu 300 $ daha. iPhone 4 veya 4S için, ancak tamamen farklı bir konu.

Yeni iPhone'dan saat içinde hazır ve farksızdı benim kız arkadaşı yerine iPhone 4S ekran için AU $ 130 ödedi. Eğer ödeyecek fiyat sizin yaklaşım iş tamamen değişir, ama en iyi anlaşma için alışveriş etrafında öneriyoruz. Postacı onu kaybeder cihazınıza olmadan değiliz bu yüzden kendiniz kadar telefon almak, böylece yerel bir yer seçmek için de tavsiye edilir.

Maliyet: nedeniyle $ 100- parça kalitesine bağlı olarak iPhone 4 / 4S 150 $ civarında parça maliyeti, iPhone 5 için muhtemelen değmez.

4. Seçenek: Do It Yourself

Tartışmasız en zor burada seçenek ve sadece sağ sevdikleri cihazı açmak ve kalan garantiyi geçersiz mutlu olanlar için var bir tane. modele bağlı olarak, bu ya son derece kolay ya da bir sürükle biraz olabilir. iPhone 5 çok daha kolay ekran aksamını yerine ancak yedek parça, en azından ön inşaat hala üzerinde 200 $ çok pahalı yaptı. Seni hatırladım sadece cam yerine geçemez ama bütün inşaat değiştirmeniz gerekir: cam, digitiser ve LCD dahil. eBay Bazı aldatmaca-sanatçılar size bu öğelerin sadece biri satmak için çalışacağız, ama sonuçta bir yararsız parçaları bir araya erimiş olması gerektiği gibi.

etrafında 220 $ bu yedek iPhone 5 ekran satın olsaydı, bir iPhone 5 kendiniz zaman özgür olduğunu varsayarak tamir Apple maliyet numaraları yaklaşık 80 $ tasarruf edebilirsiniz. Sen iFixit burada ayrıntılı talimatlar bulabilirsiniz. ve bu adımlar bir 4S aynı şeyi kıyasla çok kolay görünüyor.

Bir Torx ile kurulamak el konum ve bir meydan okuma korkmuş değilseniz, size başvuran bir gerçek "Ekran Aksamını" satın emin olun, yaklaşık 100 $ adresinden 4S için yedek Apple ekranı bulmak mümkün olmalıdır bütün kiti yerine cam parçasının ya da sadece LCD. iPhone 4 talimatlar burada ve burada iPhone 4S talimatları. Her bir saat alarak ve ilgili yazarların "Zor" puan.

Maliyet:  En azından iPhone 5 ekran için 200 $ iPhone 4 / 4S orijinal parça $ 100- $ 150, artı zaman ve know-how.

Seçenek 5: Get It Kapak Your Sigorta

senin sigorta bağlı - ev içeriğini, bir mobil operatör cıvata veya hatta seyahat sigortası olsun, bu poliçe küçük kişisel cihazlar kaza sonucu hasar kapsar olmadığını kontrol muhtemelen değer. kişisel deneyim, sigorta şirketleri büyük ölçüde kendi olacağım bu yüzden mümkün olduğunca insanca zor burada size yardım etmek için yapacaktır. Ayrıca bir de prim ödemek gerekir, ama Apple ne soruyorsun daha ucuz inşaat dışarı eğer bir sigorta ödeme-out ile telefonunuzu yerine değer olabilir.

yorgun beni, ama bu hiç şüphesiz tam olarak dakik doğaya kutlanan olmayan sigorta sektörü gibi eylem uzun ders olacak, ne de aşırı basit formlar veya süreçleri var. Bu seçenek sigortacı, senin prim ve ne kadar süre telefonunuza olmadan gidebilirsiniz geçmiş deneyim düşünün seçmeden önce.

Maliyet:  Ne olursa olsun sigorta prim olacak ve bekleyen potansiyel hafta olur.

İşte bu - hangi tercih ettiniz? Nasıl sevgili kırdın? Eğer topları DIY iPhone ekranı onarım yapmak var mı? Bize aşağıdaki, yorum olarak bildirin.

İlgili Mesajlar

  • Shattered iPhone ekranı: Sen ne yapardın? Geçen gün işimin başındaydım ve aniden onu iPhone "kırık" olduğunu eşim bir metin var. Eşim insanlara söylemek bilinmektedir ...

  • Bulunduğunuz Aygıt Sorunu Yerel iTech için bütün Cihazları konuşun seçin girin Dakika Onarım Alıntı alın. Tüm Sorunları. İnsanlar bizi seviyorum! Güncel Basın Dünya Peter Aşk içerir ...

  • Minecraft ripoff App Store'un en iyi 5 Mark aşağı ... başka bir iPhone kaza içine fırlamış. Piyasaya ilk günden bu yana iPhone çatlama oldu. iPhone'un cam ekranı olabilir ...

  • Değiştirme kırık iPhone iPhone ekranı kırık Yani kendinizi ucuz ama zorlu ekranı. Bunu değiştirmek için do-it-yourself kitleri bir dizi açabilirsiniz hızlı Web arama, çoğu fiyatlı ...

  • iPhone Crack üzerinde iPhone'da ön paneli kırık bir ekran yerine ve üç seçeneğiniz var: Nasıl onunla yaşamak, yeni bir tane satın, ya da sabit olsun. Eğer AppleCare + veya başka varsa ...