Ne kadar sıklıkla telefonlar patlayabilir do

Bu yüzden Smartphone Explode mı?

Pete Pachal 2013/03/30 14:17:05 UTC ile

Kirsten Zastrow neredeyse onun akıllı telefon tarafından öldürüldü.

19 Mart akşamı, Zastrow gece onu Nexus S telefonu takılı olduğunu ve kanepede açmadan önce, onun sehpa, alarm seti üzerine yatırdı. o sadece iki kedi kabul çünkü ona yataktan kanepeye taşınmıştı ve onların gece oyun alanına yatak açmak için karar vermişti.

Ne kadar sıklıkla telefonlar patlayabilir do

Yaklaşık iki saat sonra, Zastrow yüksek sesle çatlak tarafından uyanık sarsıldı. O da yanık kokusu olabilir.

O oturdu ve katta küçük bir yangın, kafası önceki anlar nerede sadece birkaç santim gördüm. Alevler bir ayak yükseği hakkında zaten vardı.

Ancak uyanık, Zastrow onun içgüdüleri o şekilde ateşe odanın geri kalanını ayarlamadan yapıyor başarılı olan, dışarı ateş darbe söyledim diyor. yangın çıkış ile, o belirgin suçlu onun dikkatini dönüşebilecek: oda çevresinde parçalar halinde dağılmış olan onu şimdi yıkılmış telefon.

Alevler olarak kullanılan yerin merkezinde onu Telefonunuzun pil oldu. kimin iç kısımları artık çekilerek almıştı.

"Bu tür bir odada değildi eğer neler olabileceğini düşünmek dehşet oluyor," Zastrow, e-posta yoluyla Mashable verdiği demeçte, "veya pil kat yerine bana indi olsaydı."

Zastrow o ilk hemen altında iki yıl önce Nexus S telefonu satın alırken o var pil kullanarak değildi. telefondaki pil o gece bir üçüncü şahıs, Anker tarafından yapıldı. Anker diğer şeyler, farklı telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için piller arasında yapar 2009 yılında kurulmuş bir Kaliforniya merkezli bir şirkettir. Anker'in pilleri düz üreticiden yedek önemli ölçüde daha az maliyet eğilimindedir.

Kendini imha Pil Örneği

maliyetleri en aza indirmek isteyen herhangi bir elektronik şirket gibi, Anker Asya'daki pil yapar. Anker'in Facebook sayfası bu (eski Google çalışanları dahil) "üst katman" tasarım ve mühendislik uzmanları vardır ve Asya üretim uzmanlığı ile bu çiftleri Silikon Vadisi tasarım standartları oluşturmak için olduğunu söylüyor "en iyi-in-class ürünleri."

Bu açıklama muhtemelen Apple ve Hewlett-Packard gibi büyük firmaların da dahil olmak üzere donanım çeşit yapar Silikon Vadisi merkezli hemen her teknoloji şirketi ile senkronize olur. Ancak, bir şey büyük şirketlerin küçük olanlar isimli denizaşırı imalat gözetimi doğru daha fazla kaynak koyamazsınız yapabilirsiniz.

Bir Anker sözcüsü şirket patlama araştırmak için Zastrow ile çalışan olduğunu Mashable söyledi ve pil yangın sorumlu olduğunu gösterir kesin bir şey şimdiye kadar yoktur. Sony pil belirli bir model kullanılarak birkaç Dell dizüstü bilgisayarlar alev zaman durum 2006 yılında olduğu gibi - Bununla birlikte, elektronik bu tür büyük hasar hemen hemen her zaman pil ile ilgili olduğunu. Bu piller sonunda çağrıldı.

O Reddit parçalanmış pilin bir fotoğraf yayınlanmıştır sonra. Zastrow sonrası 600'den fazla yorum var. commenters çok "kötü değil," o marka olduğunu, üçüncü taraf pil yapımcıları "en iyi" olduğunu söyleyerek, Anker savundu ve piller orijinallerinden daha uzun bir ömrü var eğilimindedir. Ancak, bir yorumcu (patlayabilir vermedi rağmen) o satın almış bir Anker cep telefonu batarya şişti söyledi.

patlayan Anker pil raporlama kullanıcıların diğer olgu olmuştur. Böyle 2011'den itibaren bu Amazon inceleme ve tüm anekdot kanıtlar, ama patlamalar gibi aşırı durumlarda, bu mevcut tek delil sık sık var 2008 bir geliştirici forum sonrası olarak. Ve 2006 Büyük Dell Flare-Up beri, büyük üreticilerin pil patlama raporları yok denecek hale gelmiştir.

"Sony ve diğerleri üretim prosedürleri düzeldi," Isidor Buchmann, Cadex Electronics CEO'su. pil test ekipmanları üreticisi. "Üçüncü taraf piller sayesinde, pil başarısız olasılığı onların askeri konuşurken, sadece Çin'de geçen ay oldu ve bir üçüncü şahıs tarafından Çin'de üretilen yapılmış hücreleri satın almak için orada bile endişe vardı. Çok daha büyük olurdu . Bu bir kalite sorunu var. "

Bir Patlama Anatomisi

patlamaya neden Zastrow pili yanlış gitmiş olabilir anlamak için, incelemek zorunda nasıl çoğu elektronik çalışmalarında lityum-iyon piller. Her pil arasında bir ayırıcı ile, pozitif ve negatif plakalar vardır. daha küçük alet için yapılmış bugünkü piller olarak, bu ayırıcı genellikle çok incedir. şey metalik ayırıcısı arasında alırsa, bir kısa devreye neden olabilir. Eğer bu gerçekleşirse, her şey çok hızlı bir şekilde çok sıcak alabilirsiniz.

Metalik lityum pil ücret edildiğinde plakalar arasında oluşturma eğilimi nedeniyle lityum-iyon piller, bu soruna özellikle savunmasız - yani,% 100 ötesine şarj devam ederse (bu arada, bu Boeing'in Dreamliner ile pil sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır ). Ancak, tüm elektronik aşırı şarja önlemek için emniyet cihazlarının var, bu yüzden son derece düşüktür suçlu var.

Buchmann Anker durumda muhtemelen sadece kalite kontrol için aşağı gelir ki 2006 Sony pil patlamalar ve birkaç birimlerde kaymasını bazı kirliliklerin benzer şüphelenir.

Bu süzüldü şey metalik ise "kısa It farkedilemez olduğunu çok küçük olabilir. İki plaka arasındaki oluşabilir, ama sonunda sıcaklık, ısı ya da titreşim biraz daha kötü yapabilir. Neredeyse bir su baraj sızıntı gibi . o kendisi açık ve daha sonra baraj sonları çalışıyor. "

ve hatta bir hatırlama sorunu - - pil patlama sorumlu çıkarsa Anker onun süreçlerinde herhangi bir kusurları düzeltmek istiyorum e-posta yoluyla Mashable söyledi.

"Bir üçüncü taraf pil markası olarak bizim itibar etkiler, çünkü çok ciddiye müşteri güvenliğini almak - ve açıkçası bunu yapmak için doğru şey, çünkü" Caroline Sturm Anker'in pazarlama bölümünden yazdı.

Zastrow gelince, o sadece hasar tazmin edilecek ve üçüncü taraf pilleri kullanan potansiyel güvenlik riskleri konusunda bilinçlendirmek umuyor. Sadece klonlanmış pilleri - O zaten bu yüzden akıllı telefonlar, Android veya Google kapalı küfür değil bir Nexus 4'e geçiş oluyor.

"Bu satın aldığınız ilk Anker batarya," diyor. "Ben elektronik iyi bak. Telefon aşırı sıcak veya soğuğa maruz kalan ve nadiren düştü değildi. Ben bunun bir şeydi hiçbir fikri yoktu."

Üçüncü taraf pillerle yorumunuz nedir? yorumlar düşüncelerinizi paylaşın.

Kirsten Zastrow izniyle resimler

İlgili Mesajlar

  • Yeni Samsung Gear cihazları olmayan Galaxy telefonlar Samsung'un Smartwatch'larda, Galaxy Gear ile en büyük sorun ile uyumlu olabilir, uyumluluk onun eksikliği vardı. serbest bırakıldığında, sadece oldu ...

  • İyi Facebook Ev derece ortalama Kullanıcı sosyal ağ ön ve merkez koyar ve hemen bağımlılık ve kullanışlı bir sohbet sistemi tanıttı. Bu maksimal (veya için çimdik kolay ...

  • Beth abbit Madness ve Arena İngiliz ska grubu delilik Madness büyük sahnede kendi benzersiz tarzı almak ve melodik ska kendi benzersiz marka önemsiz edilmiştir görmek için oradaydı ...

  • Minecraft: (Android için) Pocket Edition Katı madencilik ve işçiliği deneyim. Görünüyor ve büyük oynuyor. Ölü basit bir multiplayer. Sürekli gelişme. PC versiyonu gibi derin değil. Bazı dokunmatik ...

  • Ne Mağazaları Virgin Mobile Carry? RadioShack RadioShack Amerika Birleşik Devletleri genelinde 4.000 'den fazla şubesi bulunan elektronik perakende mağazalar zinciri olduğunu. Mayıs 2011 itibariyle, sekiz cep telefonu sundu ...