pirinç Telefon ne kadar

İşte Islatma Islak Smartphone Kurtarma Doğru bulunuyor

Bu tuvalete düştü. beceriksiz garson bunun üzerine bir bardak su çaldı. Eğer havuza atladı zaman cebinizde olduğunu unutmuşum. Bu telefon sıvı ile yaşamı tehdit eden temas edebilecek yollardan yüzlerce sadece birkaç var. o (ve olacak) başınıza ne zaman kafayı tamamladıktan olarak, en kısa sürede, muhtemelen hızlı bir şekilde tüm kurtulmak için üzerinde üfleme, ya da bir saç kurutma makinesi ile patlatma, tüm düğmelere dokunarak çılgınca başlayacağız o Su.

tüm eylemleri iyi niyetli olanların da, bil bakalım ne oldu? Tamamen yanlış bir yaklaşım. İşte yapmanız gerekenler.

İlk olarak, mümkün olduğunca çabuk geri almak. telefon jakuzi ya da tuvalet alt hala varsa, ASAP çık. o kadar uzun sıvı içinde var, büyük olasılık hasar olacaktır.

Cihaz artık batık sonra eğer, o pili çıkarın. Hatta, başka düğmelere basın sadece telefonu açmak ve pili dışarı çekmeyin, bunu kapatmadan rahatsız etmeyin. Eğer bir iPhone ya da hızlı ayrı gözetlemek imkansız başka cihaza sahip - - sadece dikkatli cihazı kapatmadan razı gerekecek olsa bunu yapamıyorsanız. Bir kısa devre olasılığını önlemek için mümkün olduğunca çabuk cihazda gücü kesmek istiyorum.

Şimdi - Do not it fön ya da fırında sopa. Isı içindeki hassas elektronik parçalara zarar verebilir. Ne yapmalıyım hızlı bir su kazara liman veya diğer deliklerden içeri drene biter emin, temiz bir havlu ile silin vermektir. durumunda çatlak ya da çentikler içine hapsolmuş su izleri varsa, o dışarı üflemek için sıkıştırılmış havayı kullanarak dikkatli ve konservatif deneyin. Sadece telefonun içinde ayrıca su darbe için dikkatli olun.

Sonraki birkaç farklı seçenek vardır. Birçok millet kuru pirinç bir çanta içinde telefonunuzu doldurma ve 24 ila 36 saat veya daha uzun süre oturmak izin vererek yemin ederim. Bu kolay, ucuz ve bir tutam yapılabilir. Ancak bu yöntem bazı negatif olabilir: pirinç iyice su emer varsa, onun kırışıklıklar ve I / O portları sıkışmış bir duygusal pirinç karışıklık ile bırakılabilir. Oyunda derinin (Aşağıda göreceğiniz gibi) olanlar da pirinç yüzeyinden nişasta telefonunuza içine almak ve o kadar muck söylemek, ama bu katı ampirik kanıt bulmak mümkün olmamıştır. güvenli olması için, pirinç içine bırakarak önce bir kağıt havlu gevşek telefonu sarın.

pirinç Telefon ne kadar

akıllı seçenek el sentetik kurutucu tutmaktır. Onlar çok daha az dağınık ve bunlar pirinç daha hızlı ve verimli çalışır.

20 $ Bheestie Çanta sipariş ve evde rafta tutmak bir seçenektir. Telefonunuzun karşılaşırsa emin kalan hiçbir nem yakışıklı içinde zarar başlar, ya da sadece kullanmak yapmak için (sizin kot bir yağmur fırtınası batırılmış olsun sonra gibi) periyodik olarak hava geçirmeyen plastik poşet telefonunuzu bırakabilirsiniz tam on Liqui-MERGENCY .

Kuru Hepsini satın almak ve her ihtimale karşı yanınızda tutabilirsiniz başka bir üründür. Bheestie Bag aynı anlaşma: Eğer sadece kurutucu dolu kese içinde telefonunuzu kapatın ve ardından telefon kurumasına izin süresi (24 ila 48 saat) belirtilen miktarda bekleyin. Amazon üzerinde ucuz olarak 6 $ bir kese yakalayabilir.

Kuru kutuda başka bir seçenektir. Sen bünyesindeki kullanabileceğiniz bir kuru kutu var senin şehirdeki perakendecilere bulmak için web sitesini kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuz sonrası dalma kapatıldıktan sonra, sadece bu kuru kutu konumlardan birine baş ve birkaç dakika içinde, gadget kemik kuru ve restore olmalıdır. San Francisco Houston, TX, ve Santa Barbara gibi diğer şehirlerde, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok varken, CA yakın herhangi Dryboxes var, bu yüzden araştırma yapmadım.

pirinç Telefon ne kadar

Tabii ki, yapabileceğiniz en akıllıca şey zaten ücretsiz alıyoruz kurutucu paketleri panosu başlar edilir. Şimdi başlayın: Eğer ayakkabı yeni bir çift, bir sabit disk, baharat sevkiyat, ya da ne olursa olsun bir kutu içinde gevşek bir kurutucu paket bkz Her zaman, dışarı çekin ve kaydedin. eminseniz bir plastik veya cam kap içine hepsini Damper hava geçirmez bir mühür vardır. Eğer onlardan bir demet topladıktan sonra, gitmek için acil telefon kurtarma pod hazır. Sadece o kadar mühür, kap içine dunked telefon bırakın ve o diğer ticari seçeneklerden herhangi birini aynı sonuçları alırsınız.

Bu yöntemlerin hepsi için hile kurutucu sihrini yapmak için, onu dış havadan sadece telefonunuzdan su absorbe edemez ve böylece kapalı bir kapta olması gerekiyor. Ayrıca, tüm su emme kurutucu mevcut yeterli olması gerekir.

Bu ipuçları ardından, telefonunuz zamansız dökülme hayatta kalabilen bir iyi bir şans var. bir özellikle büyük dalma alır Ama eğer SOL olabilir. Bu durumda, yeni bir cep telefonu satın almak zamanı.

İlgili Mesajlar

  • yanlışlıkla lavabo veya tuvalet iPhone düştü Eğer su Zarar iPhone Kaydet Nasıl, hemen panik hiçbir büyük bir ihtiyaç var. İşte iPhone kurtarmak ve kurtarmak için nasıl ...

  • Bu gelişmiş teknolojik dünyada Whatsapp BlackBerry, tüm insanların hayatında olağanüstü bir rol oynayan yeni mobil uygulamalar bol. dünyada hiç kimse sadece ile yürüyebilir ...

  • Bluetooth Teknolojisi Temelleri İşte Bluetooth teknolojisi hakkında bilmeniz gereken en iyi şeyleri 101. Bluetooth hoş geldiniz. Bluetooth bağlayan küresel bir kablosuz iletişim standardıdır ...

  • Cep telefonu bu sayfadaki bilgileri Fransız dictinary kullanarak ağırlıklı olarak "eski" tarzı cep telefonları için tasarlanmıştır. Eğer bir iPhone veya modern Akıllı telefonunuz varsa. Eğer daha fazla olabilir ...

  • uSwitch Mobil Ödülleri 2012 2012 en uSwitch Mobil Ödülleri 14 Kasım'da Londra'nın Covent Garden Circus düzenlenen ve en iyi kutluyor unutulmaz bir akşam kanıtladı ...