siyah iphone 4s 16gb ne kadar değer

4S vs iPhone 4

Tarafından Andrew Williams 31 Temmuz 2013

4S vs iPhone 4

iPhone 4S ve iPhone 4 akıllı telefon açısından hem de eski, ama yine de onları Apple doğrudan satın alabilirsiniz, ve büyük ağlar çoğundan.

Gerçekten bu çok daha iyi selefinden daha iPhone 4S olduğunu. en sizin cebine biraz daha derine kazma değer olup olmadığını inceleyelim.

4S vs iPhone 4 - Fiyat ve Tarih

iPhone 4 - £ 319 SIM-free, 2010 yayınlandı

iPhone 4S - £ 449 SIM-free, 2011 yayınlandı

oldukça high-end fiyat - o hala üzerinde 300 £ için üç yaşındaki telefonu satabilirsiniz fiyatlandırma üzerinde Apple'ın kontrol kanıtıdır. iPhone 4 hala Apple, yere bırakarak birkaç çeneleri almak için emin bir fiyata doğrudan £ 319 için satıyor.

2011 iPhone 4S fiyatı da oldukça korkutucu - £ 449. Yani size bugünlerde Apple alabilirsiniz tek versiyonu 16GB sürümü, alır. iPhone 4 dahili bellek sadece 8GB sahiptir.

onların SIM-free fiyatları hala çok yüksek olduğu için, biz bir ikinci el ya da sözleşme anlaşma arıyor öneririz. Bir iPhone 4S için, yaklaşık £ 25 bir ay veya iP için fazladan ödemek istemiyorsanız fazla bir sözleşme bakıyoruz.

iPhone 4 yaklaşık £ 21 bir ay sözleşmeler kullanılabilir. Yine, bu süper-ucuz fırsatlar değildir.

Hikayenin ahlaki - ucuza bir iPhone almak hala kolay değil.

4S vs iPhone 4 - Tasarım

iPhone 4 - Geri Cam ve ön, çelik taraf

iPhone 4S - Cam arka ve ön, çelik taraf

iPhone 4S ve iPhone 4 tasarımları hemen hemen aynıdır. Apple telefonunu kapsamlı bir yeniden tasarımı verdi iPhone 5 ile oldu.

Her iki telefonda cam ön ve arka paneller ve çelik tarafı var. Bu güçlü bir tasarım, ama cam parçaları telefonu damla gerekir şut ünlü kolaydır.

bir anahtar tasarım değişikliği var - anten 'antennagate' yenilgisinden sonra iPhone 4S için yeniden tasarlandı.

Telefon yanlış bir şekilde gerçekleştirildi eğer telefonu sinyal önemli ölçüde düştü çünkü 2010 yılında iPhone 4'ün çıkışının ardından, tartışmalı bir sürü oldu. Telefonun metal kenarları etkili bir kısa anten devre aramaları, kötü sinyal düştü neden olan - Apple telefonu hatırlamak gerekir olay söylentiler vardı.

siyah iphone 4s 16gb ne kadar değer

Bu sinyal, ancak telefonun gerçekleştirildi güçlü kalacağını, böylece iPhone 4S ile Apple anten iki katına.

bir olgu - sorunu çözmek için kolay bir yol var gibi olsa da, mutlaka büyük bir göz değil.

Her iki telefon kabaca 140g ağırlığında ve oldukça homoseksüel görünümlü kalır.

4S vs iPhone 4 - Ekran

iPhone 4 - 3.5-inç, 960 x 640 piksel çözünürlük

iPhone 4S - 3.5-inç, 960 x 640 piksel çözünürlük

Gözlük-akıllı, iPhone 4S ve iPhone 4 ekran aynıdır. Onlar 960 x 640 piksel bir parça ile 3.5 inçlik ekranlar var. Bu piksel yoğunluğu Tek piksel göremiyorum kadar yüksek demektir Apple türetilmiş bir terimdir dönem "Retina" ekranı, tanıtımı gördüm iPhone 4 oldu.

iPhone 5 daha yüksek bir ekran çözünürlüğüne sahip olmasına rağmen, inç başına piksel sayısı aynıdır - ekran boyutu da mevcut top model artmıştır beri. Ancak, iPhone 5 de önemli ölçüde kontrast ve renk doygunluğu geliştirilmiş.

iPhone 4 ve 4S arasındaki görüntü kalitesinde sadece hafif bir fark var. Onlara yan yana koymak, iPhone 4S biraz daha parlak. Ancak, bu partiler arasında biraz farklılık gösterebilir.

4S vs iPhone 4 - Depolama

iPhone 4 - 8GB olmayan genişletilebilir

iPhone 4S -16GB, olmayan genişletilebilir

Her iPhone ile olduğu gibi, şimdiye kadar, iPhone 4 ve 4S genişletilebilir hafıza yok. Onlar da bir zamanlar geldi tüm depolama sürümlerinde mevcut değildir - Apple geri temelleri gitti.

iPhone 4 ve 4S gerçekten tüm bu ucuz olmama rağmen, şimdi iPhone aralığında 'bütçe' seçeneği vardır.

iPhone 4 8GB bellek vardır ve iPhone 4S 16GB vardır. Özellikle 8GB sorunlu - ağır veri-son oyunların bazıları nasıl gerçekten kadar verilen gitmek olmaz.

CPU, RAM - 4S vs iPhone 4

iPhone 4 - 1GHz tek çekirdekli Cortex-A8, 512 MB RAM

iPhone 4S - Çift çekirdekli 1 GHz Cortex-A9, 512 MB RAM

son telefonları ile karşılaştırıldığında, iPhone 4 ciddiye yeterince güçlü geliyor. Bu eski Cortex-A8 mimarisini kullanan bir tek çekirdekli 1GHz işlemciye sahip. Geri 2010 yılında oldukça hızlı, ama bu gün gerçek bütçe telefon toprakları olduğunu.

iOS 6.1 ile telefon bazen kendisi üzerinde açma, çok zaman zaman biraz halsiz hissediyor. Bu bir felaket değil, ama bu biraz eski Apple telefon olduğunu söyleyebilirim.

iPhone 4S yine de oldukça çevik hisseder ve bir çift çekirdekli 1GHz Cortex-A9 çip var. Her iki telefon modern standartlara göre oldukça düşük RAM, 512MB var. iPhone 5 1GB RAM var, ancak üst Androids 2GB RAM kadar taşındı.

4S vs iPhone 4 - Yazılım

iPhone 4 - iOS 6.1, iOS 7 gelen

iPhone 4S - iOS 6.1, iOS 7 gelen

her ikisi de biraz üzerinde alıyoruz rağmen, Apple henüz iPhone 4 veya 4S için destek düşüyor değildir. Her iki telefonlar şu anda iOS 6.1 çalıştırın ve (Eylül ayında) bu yıl sonra serbest bırakıldığında hem iOS 7 kadar yumru alacak.

iPod ve iPhone tasarımı arkasındaki adam - iOS 7 sistem Jonathan Ive tarafından tasarlanan yeni, keskin bir görünüm verir.

biz zaten söylediğim gibi, iPhone 4S iPhone 4 daha belirgin daha hızlı çalışırken, orada yazılımda çok fark değil ama.

iPhone 4S - Kamera

iPhone 4 - 5-megapiksel kamera, LED flaş

iPhone 4S - 8-megapiksel kamera, LED flaş

onlar standart minik telefon sensörünü kullanmak olarak iPhone 4S, daha iyi bir lens ve iPhone 4, düşük ışık koşullarında her iki mücadele daha iyi bir kamera sensörüne sahip, ancak her ikisi de ölü kullanımı kolaydır.

İyi aydınlatma, iPhone 4S selefinden çok daha fazla detay vermektedir. Megapiksel her şey değildir, ama onlar bir telefon kamera mükemmel ışık koşullarında çıkmak ne kadar ayrıntı makul bir göstergesi vardır.

Ancak, kullanımı oldukça benzer olan aynı kamera yazılımı sallanan.

2.4 / f yerine f / 2.8 - yoksul karanlık sahneleri ile flaş az başa çıkma olabileceği gibi, 4S daha geniş bir diyafram daha iyi düşük ışık performansı vardır.

Aynı görünebilir, ama iPhone 4 ve 4S arasında birçok farklılıklar vardır. Teşekkürler donanım yaşlanma, iPhone 4 halefi daha halsiz hissediyor - bu iki kullanılabilirlik-bilge arasındaki en önemli farktır. çok bir iPhone 4 ile çalışmayacak bazı oyunlar vardır.

Ancak, iyi bir telefon kalır ve gecikme biraz ile yaşayabilir farklılıkları aksi oldukça küçük.

İlgili Mesajlar

  • iPhone 4S yıkılan alır, Sen iFixit yeni iPhone 4S elinde var ve ustaca yırttı önce sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyordum biraz daha büyük bir pil ve Sony kamera sensörü ortaya koymaktadır ...

  • Apple Duyurdu iPhone 4S 4 Ekim 2011 Apple s büyük duyuru bugün etrafında spekülasyon büyük bir anlaşma oldu. Onlar Cupertino, California, ve herkes Let konuşalım iPhone etkinlik düzenledi ...

  • San Antonio iPhone Onarım Cellairis hızlı ve uygun fiyatlı San Antonio iPhone tamiri için akıllıca bir seçimdir. iPhone ekranı hasarlı veya su Cellairis telefonunuzu düştü Eğer can ...

  • Singapur mağazanın Bazı Sözleşme olmadan iPhone Fiyat sözleşme olmadan iPhone sunmaktadır. 16GB için Fiyat SGD1390 fiyatlandırılır. Şimdi O2 kendi Pay and Go Fiyatı duyurdu. iPhone 3G 8GB ...

  • Zaten yeni iPhone 6 veya iPhone 6 Plus'ı preordered yoksa az bir iPhone 6 nasıl, tüm teklifleri karşılaştırmak için biraz daha fazla zaman alarak kendinize bir iyilik yapıyor olabilir ...