1GB böğürtlen veri anlamı nedir

Ne kadar 1GB olduğunu ve ne anlama geliyor?

Bir bayt neler var

Karma basit bir iş modeli var: Biz küçük bir kar mobil veri satmak. Bunun yerine amorf içine mobil veri yapma "hizmet" karşılık gelen "abonelikleri" ve "sözleşmeler," Bir ürün kendi hızında müşterilerimiz tarafından tüketilecek olarak biz sadece verileri satmak. Ama bu bile ne anlama geliyor? veri olabilir nasıl "ürün," ve nasıl olabilir "Kullanılmış"? Bir GB nedir?

1GB böğürtlen veri anlamı nedir

Bir GB (veya "Gigabyte") Kabaca bir milyar bayt. Hassas Karma ve diğer mobil sağlayıcılar önlem veri olmak "gib," hangi aslında 1073741824 bayt, ama yine de bilgisayar bilimleri ve pazarlama değil-her zaman basit tarihine sayesinde bir GB denir. Bu ayrım endişe ya da size karıştırır Eğer (beni böcekleri cehenneme!), bir Wikipedia makalesi bu doozy öneririz.

Yani, bir bayt nedir? Bu mektubu gibi (tek bir karakter tutmak için yeterli genellikle büyük bilgisayar belleği bir birim, var "bir" veya haneli "4"). bilgi değerinde yaklaşık bin kitap - Tahmin edebileceğiniz gibi, bir milyar bayt karakter çok saklar. e-posta ve indirme kitapları göndermek oldu tüm Eğer hiç internet kullanılan, 1GB size uzun bir zaman sürebilir. Ama, iyi ya da kötü, internet kedi resimleri vardır.

CD-ROM Bill Gates onun hemen altındaki kağıttan daha depolar daha fazla bilgi düzenliyor

En kısa sürede bir metin dosyasına daha karmaşık bir şey saklamak konum olarak, bayt sayısı hızla balonları gerekli. Bir fotoğrafta tek bir piksel, örneğin, renk bilgisini (bir bayt Kırmızı, Yeşil ve Mavi için her) temsil etmek için üç veya daha fazla bayt gerektirir. fotoğrafın başına milyonlarca (bir iPhone, örneğin, 8 megapiksel fotoğraflar çeker) tarafından bu piksel çarpın ve bayt bir sürü var. Video saniyede 24 veya 30 görüntülerin gösterilmesi, veri gereksinimleri şiddetlendirir. boyutları tutmak için kullanılan sıkıştırma teknikleri vardır, ama görünüyor ya da korkunç sesler önce sadece çok fazla bir fotoğraf, video veya ses dosyası sıkıştırabilir var.

1GB böğürtlen veri anlamı nedir

İnternet B (bir "müşteri" olarak bilinen telefonunuzu veya bilgisayarı) noktadan noktaya A (genellikle bir sunucu) bu bayt almak için kullanılan bir yöntemdir. TCP / IP ve HTTP gibi Internet protokolleri tam olarak talep ettiğiniz ne bir sunucuya iletişim kurmak için yükü biraz eklemek. TCP / IP, hatta olursa olsun, emin sağlam bir dijital kopya ile sona yapmak için bağlantı kalitesini dosya parçalarını yeniden indirin olacak.

internet tarama yaparken, tipik bir web sayfası - resim, metin bir çakıltaşı ve sahne arkası komut dosyaları - 1.6MB (1,6 milyon bayt). Eğer bir URL yazın veya bir bağlantıyı tıkladığınızda o veri tarayıcı istekleri var. Bir web sayfasının her küçük bileşeni bu dosyalar bir yere uzak sunuculardaki yaşamak her yerde HTTP istekleri hızlı bir dizi bulunur. Tarayıcınız önce bu dosyanın son sürümünü gördü ise, o tekrar indirmek zorunda anlamına gelir yerel cihaz üzerinde "önbelleğe alınmış" olabilir.

sadece web tarayıcısında olur daha tabii, çok daha fazla veri kullanımı var. Telefonunuz uygulamaları güncellemek, fotoğraf kütüphanesi, e-posta istemcisi büyük ekleri ile bazı mesajları indirmek olabilir, senkronize olabilir olabilir. Sen tür olarak cihazların her aklınıza gelebilecek "susuz" WiFi ve en kısa sürede bir bağlantı olsun çok veri slurp edebilirsiniz.

internet için 100 $ bir ay şarj gibi bir nedeni Time Warner ve Comcast var - - Bu genellikle tipik bir ev veya iş WiFi ile ilgili bir sorun değil ama (Karma durumunda) Eğer Gigabyte tarafından ödeme yaparken dikkat etmek bir şey ya da (çoğu cep telefonu servis sağlayıcıları durumunda) sıkı bir veri kap var. Dave Ford, destek ekibinin bir parçası, bir araya verileri kaydetmek için arka plan güncelleştirmeleri yönetmek için nasıl hakkında bir yazı koydu ve başka bir yazı kadar veri farklı uygulamalar kullanmak tam olarak nasıl ayrıntılı.

Dikkat etmeniz gereken bir kural metin lt; fotoğraflar lt; GIF lt; tecrübe başına bayt cinsinden videoları. 1GB veri ile birkaç bin e-postalar göndermek ve yüzlerce fotoğraf yükleyebilir veya House of Cards ve birkaç Corgi GIF yarım bölüm izlemek edebilirdim. Aynı Gigabyte, farklı öncelikler.

Bu GIF adorbs bir 834KB olduğunu

Ama ne Hatırlanması gereken en önemli veriyi kullanan internete bağlı olmak değil ki, bu cihazların transferi için talep budur. Sadece gaz kullanmak değildir arabanızda oturan gibi gaz pedalına bastığınızda, bu kadar. Arka plan güncellemeleri kapatarak, daha sonra medya-ağır deneyimler tasarruf alışkanlığı aldıktan sonra, size satın mobil veri üzerinden çok daha fazla kilometre elde edebilirsiniz.

demet terimler & koşullar

Paketler için Genel şartlar ve koşullar

 1. Tesco Mobil Ödeme müşterilerin artık tarife gitmek onların Pay Dakika, Metin ve Veri Paketler (Paketler) kümeleri ekleme seçeneği var gitmek.
 2. Eğer Bundles gitmek gibi akım türleri, miktarları ve Pay fiyatları burada belirlenir. Bu sayfa en kısa sürede yeni Paketler kullanılabilir hale güncellenecektir.
 3. Sen opt-in bir Bundle için çevrimiçi My Tesco Mobile adresinden veya Tesco Mobile telefonunuzdan ücretsiz 282 numaralı telefonu arayarak.
 4. Her Bundle başlatmak ve opt-in tarihi bir ay sonra * yenilemek ve (bir ay * için çalışır olacaktır‘Yenileme tarihi’) Ya da daha erken hangisi senin belirtilen ödenek, kullanılana kadar.
 5. Eğer kredi gitmek gibi kalan Pay önce seçilmiş Bundle (lar) kullanacak, standart bir arama yapmak her zaman, standart bir kısa mesaj göndermek veya veri hizmeti kullanmak.
 6. biri her ay Paketi, tek bir metin Paketi ve bir veri Bundle aramaları size maksimum olabilir.
 7. Eğer opt-in en kısa sürede, güncel olarak opt-ve Yenileme Tarihinde kontör bakiyesi gitmek ödeme Öde alınacak ve tarihini sizin Bundle (ler) başlangıç ​​onaylamak için size bir metin göndermek olacak .
 8. Demet opt-out (i);: kadar Bundle otomatik * Lütfen Yenileme Tarihinde her ay yenilenecek ya da (ii) Bundle satın almak için hesabınızda yeterli kredi yok. Size Bundle (ler) yenilemek için yeterli kredi yok paket yenileme maliyetini tavsiye veya size bildirmek için Yenileme tarihinden önce size bir metin göndermek olacaktır. Eğer yeterli kredi yoksa, hesabınızı-kontör ve opt-in tekrar Bundle almaya devam etmek istiyorsanız gerekecektir.
 9. Sen * En az bir ay boyunca hesabınızda Bundle (ler) tutmalısınız. Demet çıkarıldığında veya Demet ödenek kadar kullanırsanız, burada ayrıntılı olarak verilen standart oranlarda tahsil edilecektir. Promosyon terimler (eğer varsa) bu koşullarda geçerli olmayacaktır.
 10. Kullanılmayan ödenek taşınan ya da bir sonraki aya takla attı olmayacak’s Bundle. Ücret iadesi ödenir.
 11. senin Bundle iptal etmek için Tesco Mobile telefonunuzdan ücretsiz 282 arayın veya oturum senin
Benim Tesco Mobile hesap. Aksi takdirde kontör kredi otomatik olarak bir sonraki ayın maliyeti ile düşülecektir, aylık Yenileme tarihinden önce bize 48 saat başvurmanız gerekir’s Paketi (ler) ve iptal hala için ödemiş hizmet alacak (bundan sonra aydan itibaren yürürlüğe girecek ve ödenek yukarı veya sonraki aylık Yenileme Tarihine kadar kullanılıncaya kadar kullanmak mümkün olabilir ama biz iade edilmeyecektir olacak yaptığınız herhangi bir ödeme).
 • Paketler aylık müşteriler Ödeme mevcut değildir ve bir Öde aylık tarife değiştirmek eğer artık Bundle (ler) kullanmak mümkün olacak. No iadesi Demet herhangi kullanılmayan kısmı için ödenir.
 • Eğer sen’Triple Kredi tarife ile gitmek Öde yeniden, Bundle (ler) herhangi bir serbest krediye ek olarak bu tarifeye mevcut bulunmaktadır. senin Bundle ödenek tamamen ücretsiz kredi kullanılacak sonra, tükenene kadar Aramalar, metinler veya veri ilk Bundle alınacaktır. Ne yazık ki, sen Paketler satın almak için ücretsiz kredi kullanamazsınız.
 • Biz değiştirme veya herhangi bir zamanda geri çekme, değiştirme hakkını saklı tutar: (tamamen veya kısmen) Paketler herhangi biri; Paketler ücretleri; ya da makul bir sürede bu terimler. Uyarılar Tesco Mobile web sitesinde verilecek ve biz aleyhine herhangi bir önemli değişiklik yaparsanız biz kısa mesajla size 30 gün önceden haber verecektir. Eğer değişiklik yürürlüğe girdiği tarihten sonra Paketler kullanmaya devam ederseniz, Bundles kullanımınız değiştirilen şartları kabul etmiş sayılırlar.
 • Mesafeli Satış Yönetmeliği uygularsanız, size bir kez Bundle (ler) kullanmaya başlamak, aşağıdaki aya kadar satın alma işlemini iptal etmek mümkün olmayacaktır. Yasal haklar etkilenmez.
 • Öde Üçlü Kredi tarifesini gitmek ve hizmet şartları ve de geçerlidir koşulları öde olarak.
 • * BlackBerry veri paket sürer ve 1 ay yerine 30 günde bir yeniler.

  dakika Paketi

  Genel Demet Şartlar ve Koşullar yukarıda uygulamak ancak istisnalar aşağıda listelenen:

  1. Dakika Paketi standart Birleşik Krallık sabit hatlara İngiltere'de arama yapmak için kullanılabilir ve önemli ulusal kapsama alanına sahip mobil tarifeler sunuyoruz İngiltere'de mobil şebeke operatörleri tahsis 07 sayı (01, 02 ya da 03 numara sadece başlangıç).
  2. Dakika Paketi İngiltere'de yapılan arama yapmak için kullanılamaz: (a) coğrafi olmayan numaralar ve ücretsiz telefon numaraları (08 başlayan &, 05); (B) 07 sayı (yani özel olarak Dakika paket içinde yer almayan tüm bu 07 sayı, Jersey, Guernsey ve Isle ağ operatörleri için ayrılan 07 numaraları dahil olmak üzere mobil hizmetleri sağlamak için kullanılmaz standart dışı ya da "özel" Man), 076 sayı ve 070 numaralar arasında; (C) herhangi bir sayı Tesco Mobile makul ileriye bir gelir payı ödemek hizmet veya numaraları arama, çağrı yönlendirme hizmetleri için kullanılmaktadır inandığı değişmektedir. Böyle sayı aralıkları örnekleri 07744 veya 07755, 078225, 079879, 078730, 078931, 079118, 079112, 078930, 078921, 077000, 079245, 079246, bunlarla değişebilir; özel ücretlendirmesi (d) prim oranı ve dizin sorular numaraları; (E) video görüşmeleri; veya (f) Yurt dışında (Jersey, Guernsey ve Isle of Man dahil) veya Birleşik Krallık içinde uluslararası bir hedefe yapılan aramalar.

  metin Paketi

  veri Paketi

  Böğürtlen® veri Paketi

  Genel Demet Şartlar ve Koşullar yukarıda uygulamak ancak istisnalar aşağıda listelenen:

  1. Tesco Mobile, BlackBerry® BlackBerry gitmek gibi Bundle tüm Tesco Mobil Ödeme kullanılabilir® etkinleştirmek ve BlackBerry korumak uyumlu bir cihazla müşteriler ve® demet
  2. Tesco Mobile, BlackBerry® Bundle size Tesco Mobile BlackBerry erişim sağlar® İnternet servisi.
  3. BlackBerry aktive üzerinde®, Biz’Sana 5 gün vereceğim’ BlackBerry ücretsiz kullanımı® internet servisi. 5 gün boyunca biz otomatik BlackBerry içine tercih olacağını açıklamak için size bir metin göndermek olacak® veri Paketi ve opt-out nasıl isterseniz açıklar.
  4. Bu BlackBerry kez® Bundle 30 gün sürecek ve bize artık BlackBerry istiyorum fark verene kadar otomatik olarak her 30 günde bir yenilenir uygulanır® Bundle.
  5. opt-in ve opt-dışarı şartları ve Genel Bundle Şartlar ve Koşullar bölümünde ayrıntılı koşulları yukarıdaki geçerlidir. Eğer devre dışı bırakabilir ve daha sonra opt-in daha sonraki bir tarihte ise, lütfen unutmayın, bu hizmeti yeniden 48 saate kadar sürebilir.
  6. Bildirimler ilk BlackBerry için uygulandığında bizimle kayıtlı e-posta adresine e-posta yoluyla ya kısa mesaj ile verilecektir® İnternet Çözümü. Değişiklikler ayrıca Tesco Mobile web sitesinde haberdar edilecektir.

  İlgili Mesajlar

  • mülkiyet nonatomic ne anlama geliyor? Apple Dokümanlar bir göz atın. Temelde, nonatomic derseniz. ve @synthesize kullanarak erişimcileri oluşturmak. Daha sonra birden çok iş parçacığı çalışırsanız ...

  • Yumuşak bir sıfırlama bir iPhone 4 fabrika ayarlarına iPhone 3G sıfırlanmaz yumuşak, hatta sert, sıfırlama için ne yapar. Bu senin iPhone geri denir. Bir yazılımdan sıfırlama gerçekleştirmek için tüm tutar ...

  • Neredeyse sadece benim iPad kullanarak hafta sürdü, ama benim güvenilir 12-inç MacBook geçen Cumartesi onarım için gittiğimde bir şey "beni geri düzenlenen, kız kardeşime olarak sadece bir iPad Air kullanarak bir hafta denemeye karar verdi ...

  • Hisse Duygular insanları harika ressamlar, büyük aktörler, ya da büyük şairler kılan Metin İfadeler kullanarak? Kesinlikle kolay bir soru değil, ama hayır, ben sizi şaşırtmak ve onlar söylemek çalışıyorum değilim ...

  • Ekran sembolleri 12-02-07, sadece bir çapraz saç ise 17:28 Konu Yazar 1. Ekran sembolleri Çapraz saç sembol, bu 911 GPS izleme kullanılabilir göstergesi olmasıdır. Eğer sizin çevirmek sürece ...