Bir uygulama programı ne yapacağını tasarlanmış bir yazılımdır

Neden Eski Programlar Windows'un Modern sürümleri çalıştırın etmeyin (ve Sen Neyse bunları Run Nasıl)

2013 24 Eylül'de Chris Hoffman

Özellikle işletmelerin - - Windows'un yeni sürümlerinde onların önemli uygulamalarını kullanmaya devam etmek, Windows insanlar sağlayan, tüm geriye dönük uyumluluk ile ilgili. Ama bir sınırı vardır. bir program daha eski, daha büyük olasılıkla o kıracak.

Bir uygulama programı ne yapacağını tasarlanmış bir yazılımdır

Genellikle uzak eski yazılım uzak durmalısınız. garaj satış Windows 95 için tasarlanmış yazılım CD'leri toplayıp kaçının. artık çalışmıyor eski yazılım muhtemelen sadece modern, uyumlu sürüme yükseltilmiş olmalıdır.

Yazılım Medya Does gibi sürmez

Yirmi yaşındaki ses CD'leri kayıtlar, modern pikaplar ince oynayacak ve DVD videoları her zaman DVD okuma donanım cihazlarda oynayacak, çağdaş CD çalarlar ince oynayacak. Ancak CD Windows 95 için on sekiz yıl önce yapılan eski yazılım farklıdır.

Ses CD'leri, video DVD'leri, hatta kayıtları - hepsi standart medya biçimlerini konum. Diğer bir deyişle, bir ses CD'si üzerinde ses verilerini alır. bilgisayarın kendi bu ses verilerini yorumlar. 1980 yılında üretilen bir ses CD'si Windows 8 PC, Mac veya başka bir cihaz üzerinde oynanabilir olacak bu yüzden - bilgisayar ses CD'si yorumlamak nasıl bilir ve kendi bu önemser. ses CD'si o üzerinde oynuyor işletim sistemi veya cihaza hakkında bilmeniz gerekmez.

Ancak, yazılım farklıdır. Yazılım tüm bilgisayarların nasıl yorumlanacağı bildiğim bir şey standart değil - yazılım bilgisayarınızda çalışan koddur. Bunu yapmak için gerekenleri yapmak için bir yazılım kalmış. Windows 3.1 veya Windows 95 için yazılmış yazılım muhtemelen kendisi bu artık var ve hatta bu yabancı ortamda çalıştırmak için reddedebilir dosyaları arar, Windows 7 veya Windows 8 üzerinde çalışan bulursa son derece karışık olacak.

Windows, geriye dönük uyumluluk için ünlü ve eski programlar en iyi şekilde olabildiğince çalıştırmak yardım etmeye çalışır, ancak hatta Windows yapabileceği ne bir sınırı var. Windows'un modern versiyonları bile, Windows NT çekirdeği üzerine kuruludur Windows 9x serisi DOS ve Windows XP ve Windows'un sonraki sürümlerinde dayalı olduğunu göz önüne alındığında, tüm Windows 95 programları çalıştırmak olabilir etkileyici - onlar altında tamamen farklı işletim sistemleri konum başlık.

Bir uygulama programı ne yapacağını tasarlanmış bir yazılımdır

Programlar Çalışmıyor Mayıs Neden

Biz zaten üst düzey bir açıklama kapalı ettik, ama burada düzgün programların çalışmasını engelleyebilir bazı düşük seviyeli detayı aşağıdaki gibidir:

 • Programlar çalıştırmak için Çöp. onlar onlar hakkında bilmiyorum bir Windows sürümünde çalıştırmak ediliyoruz fark ederseniz bazı programlar yüklemek reddedebilir.
 • 16-bit Programları. Windows'un 32-bit sürümleri eski Windows 3.1 yazılımı çalıştırmak için izin veren bir 16-bit öykünme ortamı içerir. Bu, Windows'un 64-bit sürümleri çıkarıldı, bu nedenle bu eski Windows 3.1 programları hiç çalışmaz.
 • DOS Yazılım. Windows XP bu yana, Windows tüketici sürümleri artık DOS üstüne inşa edilmiştir. Komplike DOS yazılım ve gerçek mod DOS bağlı oyunlar Windows modern versiyonları üzerinde yerel çalıştırmak mümkün olmayacaktır. Komut İstemi penceresi tamamlanmamış bir uyumluluk özelliği değil, tam bir DOS sistemidir.
 • Eski Kütüphane Bağımlılıklar. Bazı programlar artık Windows dahildir veya Windows'un yeni sürümlerinde düzgün çalışmaz diğer eski programlar bağlıydı olabilir antik kütüphaneler bağlıydı olabilir.
 • Güvenlik sorunları. Eski programlar, modern, Windows güvenlik özellikleri için kullanılmaz ve sınırlı kullanıcı hesapları ve UAC ile oynamak güzel olmayabilir. , Windows sınırlı kullanıcı hesapları altında çalışan içine eski programlar kandırmaya çalışır, ancak bu her zaman, her sorunu çözmek değil.
 • Bir uygulama programı ne yapacağını tasarlanmış bir yazılımdır

Bu ayrıntılı bir liste değildir, ancak bu ilgili konularda bazı anlamanıza yardımcı olacaktır. Programlar Windows'un güncel sürümleri, gelecekte 20 yıl mevcut olabilir Windows'un değil sürümlerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Windows modern versiyonları antik Windows uygulamalarını çalıştırırken kırılması beklenmelidir. Microsoft ve diğer işletim sistemi satıcıları kendi işletim sistemlerini geliştirmek olarak güncel sürece, eski programlar yavaş yavaş geride bırakılır.

Eski Programları çalıştırmak için nasıl

Eğer çok eski bir yazılım mümkünse, kaçınmalıdır bazen sadece olamaz. Eğer çalıştırmak için gereken ya da eski bilgisayar oyunu oynamak isteyebilirsiniz kritik iş uygulama olabilir. Yine de bu programları çalıştırabilir yolu vardır.

Kullanım Windows 'Uyumluluk Ayarları. Windows yerleşik olan çalışma programları yardımcı olabilir uyumluluk modu ayarlarına. Bir programın kısayolunu sağ tıklatın, Özellikler seçeneğini seçin ve Uyumluluk sekmesini tıklatın. Windows'un Windows'un eski sürümüne çalışıyor düşünce içine bu programı kandırmak için çalışacağız - altında çalıştırmak program o Windows sürümünü seçebilirsiniz. Bu her zaman, her eski program çalışmasına izin vermez, ama denemeye değer. otomatik olarak program için doğru uyumluluk modu ayarlarını bulmak için çalışacaktır bir Program Uyumluluk Sorun Giderici bile var.

Bir Virtual Machine Run Eski Yazılım. Windows'un modern bir versiyonu eski yazılım çalışmasını sağlamak için çalışmak yerine, Windows'un eski bir sürümünün bir sanallaştırılmış bir kopyasını yükleyin ve orada yazılımı çalıştırmak olabilir. Windows XP koştu ama Windows 7 ya da 8 çalışmaz bir uygulama olsaydı Örneğin, bu programı çalıştırmak için Windows XP sanal makine kullanabilirsiniz. Eğer DOS altında koştu eski bir oyun varsa, DOSBox içinde yükleyebilirsiniz. Onlar donanım aygıtları doğrudan erişmesi gereken sürece bu, çoğu program için iyi çalışır - örneğin, bir seri bağlantı noktası üzerinden bir yazıcı ile arabirim eski bir program çalışmaz. Ancak, bu çok daha az elverişli normalde program yüklemeden fazladır.

İlgili Mesajlar

 • ASP - Bradley Mitchell tarafından Uygulama Servis Sağlayıcısı. / Kablosuz Ağ Uzmanı Bradley ağ yazılım geliştirme 20 yıllık tecrübesi, proje ile profesyonel bir bilgisayar ...

 • CRM yazılımı - CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) de müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı İlgili Şartlar, CRM yazılım uygulamaları geniş bir dizi kapsar yazılım kategorisidir ...

 • Nedir Mobile için Mobil nedir Up için Mobile Download nedir Up Up For. Aşağıda Mobile için nedir Up ile ilgili bağlantı indir listesi aşağıdadır. Linke Mobil için tıklayınız nedir Up indirmek için ...

 • İlgili Şartlar Direct X Microsoft tarafından geliştirilen bir API kümesi (uygulama programı arabirimleri) 'dir. Bu erişim, Windows tabanlı uygulamaları yazmak için kaynaklara sahip yazılım geliştiriciler sağlar ...

 • Eğer iPhone güncelleme, Mac ve Windows Herzaman için IPSW Dosya Konumu. ipod touch. veya iPad. Eğer iTunes iOS güncellemeleri klasör nezaket indirilen yeni bir IPSW dosyasını alacak. Bilerek ...


Warning: include_once(/home/admin/web/turkish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/turkish.mobilesbuzz.com/public_html/ne/bir-uygulama-programı-ne-yapacağını-tasarlanmış.php on line 126

Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/turkish.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/turkish.mobilesbuzz.com/public_html/ne/bir-uygulama-programı-ne-yapacağını-tasarlanmış.php on line 126